Opuszczone budynki, imprezy, gry i wiele innych...
  • Relacja z I wypadu do Czarnobyla
  • Relacja z II wypadu do Czarnobyla.
jtemplate.ru - free Joomla templates

Zwiedzanie byłej siedziby kontrwywiadu w Wildze 19.05.2013r.


Za porozumieniem i uprzejmością Starostwa Powiatowego w Garwolinie udało się zdobyć pozwolenie na zwiedzenie byłej siedziby kontrwywiadu w Wildze. Budynek oficjalnie w chwili obecnej należy do Skarbu Państwa i jest wystawiony na sprzedaż. Postanowiliśmy podjąć się inicjatywie, by zwiedzić jeszcze obiekt, który stoi pusty od roku i zapewne niedługo trafi w ręce prywatnej osoby.

Najbliższy przetarg, trzeci z kolei, odbędzie się 25 czerwca 2013 r. Jeśli znajdą się chętni na obiekt, będzie nadzieja, że opuszczony kompleks budynków spotka inny los niż budynki, które raczymy zwiedzać. Obecnie obiekt stoi pusty i jest możliwość zwiedzenia obiektu w niedzielę 19 maja 2013r. o godzinie 16:00. Akcja nie ma charakteru komercyjnego, ale w podzięce za możliwość eksploracji zamieszczam jawnie informację o tym, że budynek jest na sprzedaż i odsyłam na oficjalną stronę internetową Starostwa Powiatowego w Garwolinie i do Wydziału Geodezji i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Tam można zaczerpnąć więcej informacji na temat przetargu, który odbędzie się w najbliższym czasie. Być może dzięki temu skromnemu przedsięwzięciu na kompleks znajdzie się jakiś nowy nabywca.

Informacje na temat przetargu na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego

Każdy kto chciałby zwiedzić byłą siedzibę kontrwywiadu, proszony jest o zapisanie się na fecebook`owy event, na którym będą publikowane najświeższe informacje na ten temat.

LINK DO FACEBOOKOWEGO EVENTU


Eksploracja tego budynku, będzie zapewne niemniej emocjonująca niż każda inna, pomimo pełnej legalności wejścia. Na co dzień kompleksu strzeże ochrona, a w inny sposób nie sugerowałbym wejścia. Watro będzie przenieść się choć na chwilę w budownictwo lat 70-tych i klimatów nieistniejących już dzisiaj (podobno) tajnych służb. Były kurort był jednym z największych ośrodków wypoczynkowych MSW. Na terenie oprócz głównych budynków znajduje się basen pod gołym niebem i kilka drewnianych domków. Ośrodek posiadał też wiele innych atrakcji i będzie czas, by wszystko zwiedzić na spokojnie. 

Artykuł o siedzibie kontrwywiadu z portalu informacyjnego egarwolin.pl

Oczywiście zapraszam wszystkich serdecznie na to wydarzenie. W okolicy można zwiedzić jeszcze przy okazji dwa, niestety na chwilę już dzisiaj obecnie liche opuszczone ośrodki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, spotkanie można zwieńczyć pizzą i chłodnym złocistym napojem w lokalnej knajpie. 

Panel boczny

Promowani

 

 

 

EXPLORATION RUINS

 

Facebook


Kontakt: pawelet@wp.pl